ggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
ggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
ggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
gggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggSladkého Mikuláše přivítám s novým Layoutem

5. prosince 2013 v 14:48 | Yuuneki |  Kecy mimozemšťanů
Konichiwa minna. Určitě jste zpozorovali nový dess. Tak co líbí se Vám moje volba ? Layout se jmenuje Princess of Universe a je free u Coco Chery. Mě si teda rozhodně získal a doufám že se bude zamlouvat i Vám. Většina odkazů už je zprovozněná, jen mi zbývaj SB, které se dlouho zanedbávala (gomene, je mi to moc líto T_T) a možná taky nějaké SB přibudou. V této době očekávám příchdo Vánoc a po nich bude čekat příchod Kaya-chan. Bude se mi tobě strašně stýskat, ale každý potřebuje odpočinek.
DOufám že si dneska užijete Mikuláše a dostanete spouuuuuustu sladkostí. Půjdete za někoho ? Já ne, ale dneska u nás byla v první hodině celá sebranka. Mého spolužáka odvlekli k tabuli a nutili ho recitovat. Ale nechtěl. Když ale odcházeli, šel hlavní čert vedle mé lavice, a já prostě neodala dotknout se toho kožichu a zeptat se z čeho to je. Hnedka jsem to zalitovala, protože ten chlápek, který až příliš připomínal mého vedoucího z kroužku, mě chytl a odvlekl k tabuli k mému stále mlčícímu spolužákovi. Jako jeho jeho, i mě nutila abych jim jako v první třídě řekla básničku. Řekla jsem si no což, mohlo to být i horší, a za přehnané gestikulace jsem začala přednášet první kapitolu jedinné básničky, kterou umím-Studánky. Poté jsem se uklonila a zvýpadu (aby to nečekal a nemohl se bránit) jsem zmáčkla Mikuláši vousy. K mému sklamání však nebyli pravé. Abych ale někomu nezničila sny, tak jsem mu je nesundala. Poté mi dali dva bonbony. Jeden za tu recitaci a druhej za to že sem tak skvěle překvapila jejich "Michala" . Tím nejspíš mysleli Mikuláše, ale asi jsou z jiné země, kde Mikuláši říkají Michal. Mě to však nevadilo a jen jsem kývala hlavou jako že rozumím a že jsem si jejich původu nevšimla. Nemohla jsem je přeci rozladit. Navíc když nám tak skvěle přerušily Matiku. Jen sem jim řekla, že mohli rači přijít ve Fyzice. Na to se jen pousmáli a šli do další třídy, rušit se souhlasem ředitele další vyučování. A co Vy ? Taky byl někdo u Vás ve škole děsit učitele ?
 


Komentáře

1 Akiyama Kara Akiyama Kara | Web | 6. prosince 2013 v 16:01 | Reagovat

Jé, u nás Mikuláš nebyl. :( Mimochodem, ten lay je naprosto perfektní, hlavně ty okraje stránky. :3 :3

2 Ryuu L Ryuu L | Web | 9. prosince 2013 v 11:59 | Reagovat

tento dess je krásny ^^ tak jemný a jednoduchý :)...
no ja už bohužial do školy nechodím, ale snáď eešte budem :D
a na mikuláša som aj vďaka pokročiléímu veku dostala vela sladkostí :3 človek može začať priberať :3 :D

3 michio michio | Web | 9. prosince 2013 v 13:49 | Reagovat

Lay je hezký :) mě zastihl mikuláš ve vlaku...bylo to zajímavé, protože byl asi o 3 roky mladší a chtěl básničku nebo písničku :D :D tak fajné...dostala jsem bonbón za nic :D
a přerušení vyuky je prostě jedna z těch krásných věcí, když je ve škole mikuláš

4 Ninisisinka Ninisisinka | 10. prosince 2013 v 18:28 | Reagovat

Lay vypadá moc pěkně a Mikuláše jsem si docela užila :D

5 Shio Usami Akira Shio Usami Akira | Web | 11. prosince 2013 v 18:33 | Reagovat

Tenhle layout je prostě boží - takový kouzelný. Coco má jednoduše boží grafiku (jdu se zahrabat hodně hluboko). No jinak my sme Mikuláše moc neřešili - jen sme dostali od mamky sladkosti (aby se neřeklo) - i když je to trošku divný, když je mi 19 - ale OK :D:D

6 ღKayaKirkland ღKayaKirkland | E-mail | Web | 14. prosince 2013 v 15:55 | Reagovat

je fakt moc krásnej :333 máš moc hezkej vkus protože i ten předtím byl krásnej :)

7 DorothyMella DorothyMella | E-mail | 18. července 2017 v 22:17 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170718

8 ArleneJex ArleneJex | E-mail | 22. července 2017 v 0:51 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

9 AaauceIntAk AaauceIntAk | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 17:22 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

10 Carolynshoto Carolynshoto | E-mail | 5. srpna 2017 v 0:04 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

11 Carolynshoto Carolynshoto | E-mail | 5. srpna 2017 v 16:03 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

12 Carolynshoto Carolynshoto | E-mail | 6. srpna 2017 v 13:30 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

13 LeeannKit LeeannKit | E-mail | 10. srpna 2017 v 17:22 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708c

16 BethanyLac BethanyLac | E-mail | Web | 26. října 2017 v 13:29 | Reagovat
17 BethanyVog BethanyVog | 15. listopadu 2017 v 17:52 | Reagovat

Hello all! Lately I have been dealing with a lot of personal issues. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=https://www.storeboard.com/blogs/social-media/buy-klonopin-online/812386>site</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

18 ElvaZmz ElvaZmz | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 20:08 | Reagovat

Hey guys!!!
designs and builds specialty lines of lead oxide production equipment, material handling systems, battery related process machinery, parts, and accessories for the battery, pigment, glass, and chemical industries.  http://techbasys.com offers technical application and engineering services to help the customer acheive maximum benefit from their equipment and manufacturing processes.

19 ElvaRte ElvaRte | E-mail | 26. prosince 2017 v 15:04 | Reagovat

апрапрапр

20 ShaylaRyodk ShaylaRyodk | E-mail | 11. října 2018 v 19:42 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama